Ostreľovač

Autor: Matúš Pošvanc | 6.6.2007 o 8:01 | Karma článku: 4,96 | Prečítané:  1905x

Tento film je lahôdkou pre všetkých nadšencov akčných filmov. Rýchla akcia, presné strely, výbuchy, nezraniteľný hrdina, ktorého netrafí len tak, žiadna guľka, aj keď naňho strieľa špeciálne komando.

 http://thecia.com.au/reviews/s/images/shooter-poster-0.jpg

Ak si niekto chce naozaj pozrieť tento film (a nie je nadšenec „akčákov“) musí sa pripraviť na podprahový americký nacionalizmus a prípravu národu k vlastenectvu – všade americké zástavy i hlavný motív filmu má veľmi blízko k vzbudeniu národnej hrdosti na jednotlivca, ktorý sa vzoprie mašinérií vládnej korupcie a moci.

Ja osobne akčné filmy vyhľadávam a mám ich rád, nech si o tom myslí kto chce a čo chce, pretože sú to také pekné rozprávky pre dospelých kedy väčšinou vyhráva dobro nad zlom. Ale veľmi rád mám aj zlé konce v týchto filmoch, ktoré nie sú úplne divákom očakávané.

Každopádne sa mi na filme páčili tri veci:

Prvá

Vzoprenie sa jednotlivca voči mašinérií skorumpovanej vládnej moci.

Druhá

Samotná ukážka korupcie štátnej moci, môj osobný názor je, že to nie je ďaleko od pravdy u akejkoľvek vlády.

Tretia

Posledná sa mi páčila „hláška“, ktorú budem len parafrázovať: „To by ste chceli, aby krajinu ovládla mafia a skorumpovaní politici?“ pýtal sa plukovník Johnson (Danny Glover) Swaggera – ostreľovača, hlavnú postavu (Mark Wahlber), keď ho lákal, aby pomohol zachrániť prezidenta USA (potom ho samozrejme podviedol). Swagger odpovedal „A to by sa niečo zmenilo oproti dnešku?“

Naozaj veľmi trefné.

Každý kto miluje „akčáky“ hor sa do kina. Nebolo to až tak zlé, aj keď osobne som videl aj lepšie akčné filmy, za všetky aspoň jeden „Operácia Swordfish“ (Myslím, že lepší akčný film som doposiaľ nevidel).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?