Aj vy nie ste spokojní so žiadnou bankou

Autor: Matúš Pošvanc | 4.6.2007 o 9:10 | Karma článku: 7,04 | Prečítané:  2329x

Bol som na tom rovnako. Až kým som neobjavil jednu z najnovších bánk na Slovensku. Alebo, že by to nebolo až tak skvelé?

Rád by som využil spotrebiteľskú možnosť prezentovať svoj názor na služby UniCredit Bank na Slovensku. A to prostredníctvom malého príkladu, ktorý začnem od konca, aby som čitateľa nenapínal.

Minulý týždeň som si u zrušil oba účty v UniCredit Bank, z ktorých som si jeden založil pred cca. 3 mesiacmi a druhy pred cca. 3,5 týždňami, pretože som mal záujem plne zmeniť banku (stále sa ponevieram len v Tatrabanke, ale to je iná story a už to nebude veľmi dlho).

Zásadné rozhodnutie k zrušeniu vzťahu zákazník - poskytovateľ služby bol však postoj zamestnancov UniCredit Bank v pobočke Trenčín - Nam. Sv. Anny, kde som si chcel zriadiť kreditnú kartu, čo sa napokon nestalo, vzhľadom na fakt, že tellerovi nejaký nad ním postavený administrátor odmietol akceptovať moje doklady, ktoré som predložil o výške príjmu (predložil som kópiu daňového priznania za rok 2006, kópiu úhrady dane za rok 2006, ako aj potvrdenie od zamestnávateľa o výške mesačného príjmu) a chcel odo mňa dodatočne osobitne potvrdenie od daňového úradu. Osobne považujem túto obsedantnú posadnutosť pečiatkami úradov za trápne a hlavne perverzné, keďže sa jedná o Daňový úrad, ktorému sa každý človek radšej vyhýba.

Otupnosť tohto správania je podčiarknutá hlavne tým, že všetky dokumenty, ktoré som predložil svedčili o tej istej veci ako potvrdenie, po ktoré som mal „zbehnúť. Po druhé ma toto správanie dostatočné zarazilo hlavne z toho dôvodu, že na internetovej stránke UniCredit bank sa píše k bezúčelovým spotrebným úverom – kreditná karta sa dá považovať za rovnakú službu – nasledovné „Ak poberáte príjem zo závislej činnosti, stačí, ak prinesiete priložené tlačivo o príjme od zamestnávateľa (v prípade, že máte príjmy z podnikania, donesiete posledné daňové priznanie), vyplníte žiadosť o úver a pripojíte ďalšie potrebné doklady (SIPO resp. iné účty, alebo doklady k preukázaniu účelu).“ Viď tu . A po tretie som bol na kolenách aj kvôli všeobecným obchodným podmienkam k vydávaniu kreditných kariet, kde sa v bodoch 10.1 a 10.2. píše pre FO: „dokladovanie bonity Žiadateľa o kartu ako budúceho Držiteľa úverového rámca spôsobom akceptovaným Bankou napr.: potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa, vrátane preukázania Bankou požadovanej minimálnej doby trvania zamestnaneckého pomeru,“ a kde sa tiež píše pre FO - podnikateľa „pre Banku dostatočným spôsobom preukáže svoju úverovú spôsobilosť.“Žeby sa mi to naozaj podarilo len dokladom z Daňového úradu?

Z daného mi nevyplýva nič inšie len to, že sa táto banka – alebo len nejaký poctivý úradníček v banke ? – rozhodla silou mocou „buzerovať“ svojich klientov a preháňať ich kade tade po všetkých možných úradoch. Ďakujem, neprosím.


Na záver prajem UniCredit Bank veľa ďalších podobných úspechov.


PS: Aj keď „verím“, že je každej banke „ľúto“ zo straty klienta, myslím, že moje rozhodnutie určíte nebudú ľutovať, pretože jeden klient vlnu neurobí. Aj keď sú spotrebitelia na konkurenčnom voľnom trhu dostatočne mocní protihráči voči podnikateľom, stálo by za to, naše možnosti využívať omnoho častejšie – napríklad meniť poskytovateľa služby pokiaľ nie sme spokojní a prezentovať im tieto názory.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?